24 Temmuz 2024 - Çarşamba   
Kullanıcı Paneli      İnsan Kaynakları      Hesap Numaraları      Müşteri Destek      Sanal Tur İzmir
ANASAYFA     |     HİZMETLERİMİZ     |     ÜRÜNLERİMİZ     |     REFERANSLARIMIZ    |     PROJELERİMİZ     |     YAZILIMLARIMIZ     |     DUYURULAR     |     HAKKIMIZDA     |     İLETİŞİM
 » TASARIM HİZMETLERİ
WEB TASARIM
BANNER TASARIM
LOGO TASARIM
E-BROŞÜR TASARIM
 » DOMAIN HİZMETLERİ
DOMAIN SORGULAMA
DOMAIN KAYIT
DOMAIN YENİLEME
DOMAIN TRANSFER
 » HOSTING HİZMETLERİ
LINUX HOSTING
WINDOWS HOSTING
BAYİ-RESELLER HOSTING
 » SUNUCU HİZMETLERİ
KİRALIK SUNUCU
VDS-VPS SUNUCU
 » DİĞER HİZMETLER
E-TİCARET
GOOGLE Reklam
Arama Motoru Optimizasyonu
Arama Motorlarına Kayıt
WEB SİTE GÜNCELLEME
İZMİR SANAL TUR ÇEKİMİ

Hazır Sektörel Web Siteleri
Emlak Web Sitesi
Otel Web Sitesi
Alışveriş Sitesi

NAME SERVER ADRESLERİMİZ
LINUX HOSTING
ns1.alanorweb.net
ns2.alanorweb.net
WINDOWS HOSTING
ns1.alanorweb.com
ns2.alanorweb.com

HOSTING (WEB BARINDIRMA) HİZMET SÖZLEŞMESİ

1. TARAFLAR

Aşağıdaki sözleşme maddeleri kapsamında adı geçen SERVİS SAĞLAYICI ve MÜŞTERİ tanımları şöyledir.

SERVİS SAĞLAYICI : ALANORWEB (www.alanorweb.net)
MÜŞTERİ : SERVİS SAĞLAYICI 'nın servislerinden faydalanmak için başvurmuş şahıs, kurum veya kuruluş.
Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.


2. SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu sözleşme, SERVİS SAĞLAYICI tarafından sağlanan hizmetlerin kullanılması sırasında SERVİS SAĞLAYICI ile MÜŞTERİ arasındaki ilişkiyi düzenler. Taraflar arasında aşağıda belirtilen şekil ve şartlarda tam bir anlaşmaya varılmıştır.


3. MÜŞTERİ'NİN HAK VE SORUMLULUKLARI

3.1 MÜŞTERİ aldığı hizmet dahilinde SERVİS SAĞLAYICI tarafından aldığı her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder.

3.2 MÜŞTERİ, sisteme yaptığı kullanıcı kaydı ve sipariş işlemi sırasında girdiği bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini sağlamayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Bilgilerindeki hataladan veya problemlerden dolayı yaşanabilecek iletişim sorunları nedeniyle kendisine ulaşmayan bildirimlerden, hizmet/servis (domain, hosting vb.) yenilemesi yapılamamasından dolayı SERVİS SAĞLAYICI 'yı sorumlu tutamaz. SERVİS SAĞLAYICI, MÜŞTERİ ile irtibatlarında ve onay gerektiren işlemlerde sadece veritabanında bulunan bilgileri kullanır. MÜŞTERİ, kullanıcı panelinden bu bilgilerde güncelleme ve düzenleme yapabilir. Kullanıcı hesabının SERVİS SAĞLAYICI tarafından açıldığı durumlarda MÜŞTERİ 'nin yazılı olarak bu bilgileri talep etmesi halinde kendisine iletilecektir.

3.3 MÜŞTERİ, bayi paketleri haricinde SERVİS SAĞLAYICI 'dan aldığı hizmetleri ücretli ya da ücretsiz, sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere satamaz ve dağıtamaz.

3.4 MÜŞTERİ, sunum ve tasarım servislerini T.C Hukuk ve Anayasaları çerçevesinde kullanır. Verilerinde, hiçbir şekilde, pornografi, vahşet, ahlaki ve kanuni değerlere aykırı, yazılı veya görsel içerik bulundurmayacağını kabul eder. Bulundurduğu taktirde SERVİS SAĞLAYICI, sorumlu tutulamaz, sorumluluk MÜŞTERİ 'ye aittir. SERVİS SAĞLAYICI, bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme ve MÜŞTERİ 'ye sunduğu tüm hizmet ve servisler durdurup kapatma hakkına sahiptir.

3.5 MÜŞTERİ, telif hakları yasasına uymak zorundadır. Telif hakkı başkasına ait yazı, metin, resim vs. dökümanların izinsiz kopyalanması ve bunların müşteri sayfalarında yayınlanması ve bulundurulmasından dolayı çıkacak anlaşmazlıklarda, SERVİS SAĞLAYICI taraf olarak gösterilemez, maddi veya manevi olarak sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda, üçüncü şahıslara taraf MÜŞTERİ 'dir ve doğacak olan bütün maddi veya manevi zararları karşılamayı MÜŞTERİ kabul eder.

3.6 MÜŞTERİ kesinlikle spam veya spama sebep olabilecek toplu e-mail gönderemez. SERVİS SAĞLAYICI sunucularını kullanarak 3. şahıslara ücretsiz hizmetler (e-mail, sayaç, form, top-site, anket vb. programlar) veremez ve verilen servisleri kötüye kullanamaz.

3.7 MÜŞTERİ, aldığı hizmete ilişkin, sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.

3.8 MÜŞTERİ sunulan hizmet dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve e-mail hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan SERVİS SAĞLAYICI 'ya herhangi bir kusur iletilemez.

3.9 MÜŞTERİ aldığı hizmet ve servislerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

3.10 MÜŞTERİ, ödemelerini zamanında ve belirlenen dönemlerde yapmalıdır. Ödemeler kredi kartı, posta çeki ve banka havalesi ile yapılabilir. MÜŞTERİ, ödemenin zamanında yapılmaması durumunda, SERVİS SAĞLAYICI tarafından servislerin kapatılacağını, oluşabilecek zararlardan hiç hak talep edemeyeceğini kabul ve beyan eder.


4. SERVİS SAĞLAYICI'NIN HAK VE SORUMLULUKLARI

4.1 SERVİS SAĞLAYICI, kullanıcı veritabanında bulunan MÜŞTERİ bilgilerini, açığa çıkmasını gerektirecek olağanüstü haller dışında gizli tutar. Ancak MÜŞTERİ 'ye vermiş olduğu hizmeti referans olarak kullanabilir.

4.2 SERVİS SAĞLAYICI, her türlü servis düzenlemesi ve fiyat değiştirme hakkını saklı tutar.

4.3 SERVİS SAĞLAYICI, sipariş kabulü ve ödemenin onaylanmasından sonra, sipariş detayında belirtilen hizmetlere ilişkin (kontrol panel, ftp, sql ve e-mail vb.) bilgileri MÜŞTERİ 'ye ileterek hizmetin verilmesini sağlayacaktır. Verilen hizmetin içeriğinde SERVİS SAĞLAYICI 'ya ait ticari sır gerektiren özel yazılım veya özel yazılım tekniklerini içeren kodların bulunması halinde SERVİS SAĞLAYICI bu bilgilerine ulaşılmasını engelleme hakkına sahiptir.

4.5 SERVİS SAĞLAYICI, MÜŞTERİ web sitesinin internet ortamında sürekli yayınlanması için gerekli servisi vermekle yükümlüdür. Fakat SERVİS SAĞLAYICI 'nın kusuru dışında meydana gelebilecek teknik hataların yolaçacağı problemler ile internet bağlantı kesintilerden dolayı SERVİS SAĞLAYICI sorumlu tutulamaz.

4.6 SERVİS SAĞLAYICI, sağladığı hizmet içerisinde bulunan MÜŞTERİ verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri MÜŞTERİ 'ye aittir. SERVİS SAĞLAYICI müşterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutucaktır. Buna rağmen meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan SERVİS SAĞLAYICI sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece MÜŞTERİ 'nin sorumluluğundadır.

4.7 SERVİS SAĞLAYICI, siparişi verilmiş ve ödemesi gerçekleşmiş alan adının (domain) sahibi olan MÜŞTERİ 'nin talepleri doğrultusunda domain whois bilgi düzenleme, değişiklik ve domain transfer işlemlerini yerine getirecektir. Bu işlemlerin yapılabilmesi için MÜŞTERİ 'nin SERVİS SAĞLAYICI 'ya herhangi bir borcu bulunması gerekmektedir.

4.8 SERVİS SAĞLAYICI, MÜŞTERİ 'ye sağladığı ücretsiz hizmetleri haber vermeksizin durdurma hakkına sahiptir. SERVİS SAĞLAYICI, sağladığı ücretsiz hizmetlerinde MÜŞTERİ 'ye teknik destek sunmama hakkına sahiptir.


5. SERVİS SAĞLAYICI'NIN SINIRLI SORUMLULUĞU

5.1 SERVİS SAĞLAYICI, MÜŞTERİ 'ye sağlanan servislerin sürekliliğinin sağlanması için gerekli çabayı sarf edecektir. Bununla beraber, sunduğu hizmetlerin MÜŞTERİ 'nin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacağını, kesintisizliğini, hatasızlığını ve güvenilirlik seviyesini garanti etmez. MÜŞTERİ 'nin sözleşme kapsamında sağlanan herhangi bir hizmetin kullanımından ve/veya kullanılamamasından dolayı oluşabilecek direk ve/veya dolaylı zararlarında SERVİS SAĞLAYICI 'nın sorumluluğu en fazla sağlanan hizmetin toplam bedeli kadar olabilir.


6. ÜCRETLER VE ÖDEME

6.1 SERVİS SAĞLAYICI tarafından sağlanan hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır.

6.2 MÜŞTERİ, SERVİS SAĞLAYICI servisleri ile ilgili kullanım ücretlerini ve ilgili vergileri ödemeyi kabul eder. Ücretler, her kullanım dönemi başında peşin olarak tahsil edilecektir.

6.3 SERVİS SAĞLAYICI, servis ücretlerini, MÜŞTERİ 'ye yazılı doküman, web sayfası veya e-posta yolu ile bildirmektedir.

6.4 SERVİS SAĞLAYICI, MÜŞTERİ ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti/servisi kapatma, açma hakkını saklı tutar.

6.5 SERVİS SAĞLAYICI, önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. MÜŞTERİ işbu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri ve geçerli ücret tarifesi üzerinden ödeme yapmayı kabul, beyan ve taahhüt eder.


7. ASKIYA ALMA

7.1 Ödemelerde yaşanan problemlerde SERVİS SAĞLAYICI, MÜŞTERİ hesabına ait servislerinin tamamını durdurma hakkını saklı tutar. Bu durumda, e-mail, web ve ftp erişimleri yapılamayacaktır. Bu durumda sunulan hizmetin sağlanamasından dolayı oluşabilecek zararlardan dolayı SERVİS SAĞLAYICI hiç bir sorumluluk kabul etmeyecektir.

7.2 Her web sitesi sunucu üzerinde anlık en fazla %10 CPU ve RAM kullanabilir. Bu oranı geçen hesaplar uyarılır ve ilk uyarının ardından fazla tüketimin devam etmesi durumunda verilen servis askıya alınarak kapatılır. Anlık CPU ve RAM kullanımının %50 yi geçmesi halinde hiç bir uyarı yapılmaksızın verilen servis askıya alınarak kapatılacaktır.


8. İADE ŞARTLARI

8.1 SERVİS SAĞLAYICI, MÜŞTERİ 'nin sözleşme veya servis kullanım şartlarını ihlal etmemiş olması şartı ile aşağıda belirtilen nedenlerden dolayı tüketici hakları gereğince 15 gün içerisinde para iadesi yapmayı taahhüt eder.
8.1.1 Verilen hizmette SERVİS SAĞLAYICI taraflı mağduriyetler ve teknik nedenlerden ötürü hizmet kullanımının yapılamaması,
8.1.2 SERVİS SAĞLAYICI tarafından kaynaklanan müşteri ile yetersiz iletişim sonucunda sorunun giderilememesi,
8.1.3 SERVİS SAĞLAYICI tarafından kaynaklandığı idda edilen ve kanıtlanan bir problem,


9. KAYITLARIN GEÇERLİLİĞİ

Aksi belirtilen durumlar hariç, MÜŞTERİ 'nin yapacağı online işlemler ile ilgili olarak, SERVİS SAĞLAYICI kayıtları geçerli sayılacaktır.


10. MÜŞTERİ'NİN HAKLARININ DEVRİ

MÜŞTERİ, bu sözleşme kapsamındaki servislerini SERVİS SAĞLAYICI 'nın yazılı onayı ile devredebilir. Devir işleminden kaynaklanabilecek anlaşmazlıklardan SERVİS SAĞLAYICI hiçbir şekilde sorumlu değildir.


11. SÖZLEŞMENİN GÜNCELLİĞİ

SERVİS SAĞLAYICI gerek gördüğü takdirde sözleşme maddelerini değiştirebilir, yeni madde ekleyebilir veya mevcut olan bir maddeyi çıkarabilir. MÜŞTERİ, değişiklikleri önceden kabul ettiğini, kendisine herhangi bir değişiklik bildirimi yapılmasa bile sözleşmenin güncel halinin http://www.alanorweb.net sitesinden ulaşılabilecek bir link ile yayınlandığını, SERVİS SAĞLAYICI hizmetlerini kullanmaya devam ettiği sürece yürürlükteki sözleşme şartlarını da kabul etmiş sayılacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.


12. SÖZLEŞMENİN SÜRESİ VE İPTALİ

12.1 İşbu sözleşme yukarıda belirtilen başlık ve açıklamalardan ibarettir. Müşteri, online kayıt veya herhangi bir yolla SERVİS SAĞLAYICI hizmetlerinden yararlandığında bu sözleşme maddelerini kabul etmiş sayılır ve tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar, hizmetin sona ermesine kadar veya sözleşme fesih oluncaya kadar geçerliliği devam eder. Sözleşme taraflarca okunup anlaşılarak tüm hükümleri kabul edilmiştir.

12.2 Sözleşme süresi MÜŞTERİ 'nin ilgili hizmet için sipariş esnasında belirtmiş olduğu ödeme periyodu kadardır. Alınan bir hizmetin yenilemesi yapıldığında, hizmet süresi kadar sözleşme süresi de otomatik olarak uzar. Sözleşme süresi hizmetin ödeme periyodu ile aynıdır.

12.3 SERVİS SAĞLAYICI, MÜŞTERİ 'ye 5 işgünü önceden posta veya e-posta ile yazılı bildirim yaparak, bu sözleşmeyi sebep göstermeden sonlandırabilir. Bu durumda, MÜŞTERİ 'nin SERVİS SAĞLAYICI 'ya ödemesini önceden gerçekleştirdiği, ancak kullanımı henüz gerçekleşmeyen servislerle ilgili ücretler, MÜŞTERİ 'ye iade edilecektir.

12.4 MÜŞTERİ 'nin bu sözleşmede veya SERVİS SAĞLAYICIı servis kullanım şartlarında belirtilen şartları ihlal etmesi durumunda, SERVİS SAĞLAYICI, MÜŞTERİ 'ye sağlanan servisleri önceden haber vermeden sonlandırarak sözleşmeyi iptal edebilir. Bu durumda, MÜŞTERİ 'nin önceden ödediği ücretlerin iadesi yapılmayacağı gibi SERVİS SAĞLAYICI 'nın uğrayabileceği zararların tazminini MÜŞTERİ kabul, beyan ve taahhüt eder.

12.5 Müşterinin aldığı servislerle ilgili tahsilatların gerçekleşmemesi durumunda, SERVİS SAĞLAYICI 3 işgünü önceden e-posta ile yazılı bildirim yaparak MÜŞTERİ 'ye sağlanan servisleri sonlandırarak sözleşmeyi iptal edebilir. Bu durumda, MÜŞTERİ 'nin önceden ödediği ücretlerin iadesi yapılmayacağı gibi gerçekleşmiş servislerle ilgili yapılmamış ödemeler MÜŞTERİ 'den talep edilecektir.

12.6 MÜŞTERİ, sözleşme veya servis kullanım şartlarını ihlal etmemiş olması şartı ile dilediği anda sözleşmeyi, 5 işgünü önceden haber vermek şartı ile SERVİS SAĞLAYICI 'ya posta veya e-posta ile yapacağı bildirim ile sonlandırabilir. Sözleşmenin sonlanması durumunda, MÜŞTERİ 'nin almış olduğu servisler de sonlandırılacaktır. MÜŞTERİ 'nin önceden ödediği ücretlerin iadesi yapılmayacağı gibi önceki dönemlere ait borçları MÜŞTERİ 'den talep edilecektir. Sözleşme ve servis kullanım şartlarının ihlal edildiğinin tespiti halinde sözleşme fesih olsa bile SERVİS SAĞLAYICI 'nın uğrayacağı zararların tazminini MÜŞTERİ kabul, beyan ve taahhüt eder.


13. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

İşbu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İzmir (Karşıyaka) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. SERVİS SAĞLAYICI adresi iletişim sayfasında belirtilen adrestir. MÜŞTERİ adresi için kullanıcı hesabındaki adresi dikkate alınacaktır. Taraflar bu adreslerin aynı zamanda tebligat adresleri olduğunu kabul ederler. Bu adreslere yapılan tebligat geçerli sayılır.ALANORWEB gerek gördüğü takdirde bu bilgilerde değişiklikler yapma hakkını saklı tutar. Güncel haline her zaman sitemiz üzerinden ulaşılabilir.


IP Adresiniz: 100.28.0.143

.:: DOMAIN SORGULAMA ::.

www.
Domain Fiyatları 
web sitesi olmayana hapis cezası

.:: KAMPANYALAR ::.

.:: DUYURULAR ::.
sanal tur

.: SATIŞ ORTAKLIĞI :.


Satış ortağımız olup satışlardan pay almak istemez misiniz?

Garanti ve İade   |   Hizmet Sözleşmesi   |   Web Tasarım Sözleşmesi   |   Servis Şartları   |   Gizlilik İlkeleri ve Güvenlik   |   Telif Hakkı ve Lisanslar

Her hakkı saklıdır - Copyright ©2001-2024 Alanor Web Hizmetleri
www.alanorweb.net